Şu an için değil ama... Gümrük ve Ticaret Bakanlığı'nın, ikinci el araç satışına yönelik yaptığı düzenleme ile artık 8 yaş ve 160 bin km altı tüm araçların noter satışı öncesinde TSE onaylı ekspertiz merkezinden ekspertiz raporu alması zorunlu tutuluyor. "İkinci El Motorlu Taşıtların Ticareti Hakkında Yönetmelik" yürürlüğe girmesine rağmen TSE, ekspertiz merkezi belgelendirmesi yapamadığı için yasa uygulanmıyor. TSE belgelendirilmesi başladığında bu zorunlu hale gelecek. 8 yaş ve 160 bin km üzerindeki araçlar için şimdi ne de sonra ekspertiz raporu zorunlu tutulmuyor.
Yüreğir Oto Ekspertiz olarak yapmaya çalıştığımız şey çalışmayan, eksik veya sorunlu parçaları tespit etmek ve sizi ileride doğabilecek zararlardan korumaktır. Araç motoru birçok farklı parça ile entegre, çeşitli aksam ve sensörlerle birlikte çalışan kompleks bir makinedir. Dolayısıyla yalnızca dinamometre testinde alınan beygir gücü ölçümü ile motor sağlığını yorumlamak doğru değildir. Bu nedenle biz yüzde vermek yerine aracın mekanik aksamında size masraf çıkartabilecek parçaların raporlamasını yapıyoruz.
KM ve hasar kaydı müşterinin isteği doğrultusunda sorgulanır. Herhangi bir pakete dahil değildir. KM ve hasar kaydı sorgulama güncel ücretini fiyatlar sayfasında görebilirsiniz.
Kamyon, otobüs, traktör, motorsiklet ve iş makineleri hariç tüm araçlara ekspertiz yapıyoruz.
Evet, her yaştaki araca ekspertiz yapıyoruz.
Oto ekspertiz merkezimize giren her araç detaylı bir şekilde incelenerek aracın o anki hasar durumu, sorunları ve eksikleri raporlanır. Sonrasında oluşabilecek tamirat veya hasarlar bizim gözetimimiz altında olmayacağı için verilecek ekspertiz raporunun da herhangi bir garanti süresi yoktur.
Sahip olduğu veya olacağı otomobil hakkında bilgi sahibi olmak isteyen herkes ekspertiz yaptırabilir. Dolayısıyla burada ekspertiz isteğinde bulunan her kimse ekspertiz merkezinin muhattabı odur.
Hayır, araç sahibinin gelmesi gerekmiyor. Ekspertiz yapılacak aracın ruhsatı ile birlikte gelinmesi yeterlidir.
Ekspertiz merkezimiz Adana Yüreğir'de yer alıyor. Adana şehir içinde bize en uzak mesafe 15 dakika sürüyor. Yine de özel bir durum sebebiyle gelemezseniz önceden randevu almak kaydıyla mobil ekibimiz dilediğiniz yerde ekspertiz hizmetinizi verebilir.
Ne yazık ki henüz böyle bir hizmetimiz yok.

Sorun Cevaplayalım

Aklınızdaki soruyu sorun, hemen cevaplayalım!

Lütfen sorunuzu belirtin.

E-Bülten

Instagram’da @yuregirotoekspertiz